Sušička prádla Bosch WTH85290BY bílá

0000069958

A++
BOSCH

Novinka

Sušička v en.třídě A++ s kapacitou 8 kg prádla. Technologie AutoDry, EasyClean filtr pro jednoduchou údržbu, cyklus načechrávání.
Více detailů

Není skladem

15 990 Kč

16 490 Kč


Hlídat cenu

Levná doprava
(od 48,- Kč)

Ověřeno zákazníky

Registrujte se pro další výhody

Vlastní kamenná prodejna

Popis produktu

Šetří prostor i váš čas

Ušetřenou práci a čas, kterého není nazbyt, vám nabízí volně stojící sušička prádla Bosch WTH85290BY. Čas, který byste strávili neustálým věšením a žehlením prádla, nyní můžete věnovat rodině nebo svým koníčkům. Na jeden cyklus usuší až 8 kg prádla. Vyrobena je v tradiční a elegantní bílé barvě se skleněnými dvířky se stříbrno-bílým rámem. S rozměry (V x Š x H) 84,2 x 59,8 x 63,6 cm se více hodí do větší koupelny.

WTH 85920

Komfortní a pohodlné nastavení programů

Sušička prádla Bosch WTH85290BY je vybavena středně velkým LED displejem, který vám ukáže všechna důležitá nastavení i průběh sušení. Sušička nabízí mnoho druhů programů a volba nastavení sušících časových, senzorových a speciálních programů probíhá otočným voličem ve střední části. Standardní sušící program bavlna suché do skříně, který je možné použít při plné nebo částečné náplni, je vhodný pro sušení běžně mokrého bavlněného prádla a z hlediska spotřeby je nejefektivnější pro bavlnu. Délka trvání tohoto programu je kolem 157 minut. Bosch WTH8529BY nabízí i další speciální programy jako: vlna krátký, mix, ručníky, časový program teplý, časový program studený, sport/fitness, peří, super 40‘, košile a halenky.

Výkonný model s účinnou energetickou třídou

Tento model disponuje energetickou třídou kategorie A++. Z hlediska spotřeby elektrické energie tedy velmi úsporný. Roční odhadovaná spotřeba energie dosahuje 236 kWh, což představuje náklady ve výši zhruba 850 Kč. Spotřeba energie ve standardním programu pro bavlnu s plnou náplní je 1,9 kWh, ve vypnutém stavu 0,1 W a v režimu ponechání v zapnutém stavu 0,5 W. Během procesu sušení dosahuje tento spotřebič maximální hlučnosti 65 dB. AntiVibration Design snižuje vibrace způsobené otáčením bubnu a zaručuje vyšší stabilitu a tišší chod při sušení. Na stupnici G (nejméně účinný)-A (nejúčinnější) je třída účinnosti sušení B. Průměrná účinnost sušení ve standardním programu pro bavlnu s plnou náplní je 87 %, s částečnou náplní 88 %.

O prádlo se postarají inteligentní technologie

Moderní technologie SensitiveDrying má šetrný vliv na vaše oblečení. Sušení probíhá při nižších teplotách bez většího prodloužení času, unikátní struktura bubnu chrání prádlo a omezuje tvoření záhybů. Vaše oděvy si déle zachovají svou barevnost a jemnost. Nižší teplota navíc šetří spoustu energie. Inteligentní technologie autoDry neustále kontroluje teplotu a vlhkost prádla, zabrání srážení během sušení. Výborným, i když poněkud delším cyklem, je načechrávání. Probíhá na konci programu po dobu 120 minut – deky, svetry a další textilie budou mnohem nadýchanější a na dotek velmi hebké. Přestože je cyklus poměrně dlouhý, nic nebrání jeho přerušení a vyjmutí prádla kdykoliv potřebujete.


WTH 85920

Sušení se přizpůsobí vašemu času

Praktická funkce odložený start vám umožní zapnout spotřebič v době tzv. nočního proudu, který je levnější. Začátek cyklu sušení navolíte tak, jak vám bude vyhovovat a prádlo bude vysušené právě ve chvíli, kdy se vrátíte domů, nebo když se ráno probudíte. Už jen poskládáte voňavé prádlo do skříně. Zvukový signál na konci programu vás zase upozorní na to, kdy je čas prádlo vyjmout, předejdete tak zbytečnému žehlení vzniklých zmačkanin, pokud by prádlo zůstalo v sušičce dlouho.

WTH 85920by

Z prádla odstraní vlhkost i nežádoucí vlákna

Sušička prádla Bosch funguje na principu kondenzační technologie. Nasaje vzduch a zahřeje jej na zvolenou teplotu, která z prádla odstraní vlhkost. Je vybavena nádobkou, do které je odváděna tekutina z vysoušeného prádla tzv. kondenzát. Naplněnou kondenzační nádobu je možné vypouštět pomocí sady pro odvod kondenzátu a nechybí ani signalizace, že je třeba ji vypustit. Veškeré žmolky, zvířecí chlupy a vlasy sušička dokáže zachytit a odvést do filtru, který je k tomuto úkolu určený. Pohodlně a jednoduše tak odstraníte z tohoto EasyClean filtru všechny tyto nežádoucí vlákna. Zároveň disponuje sušička indikací pro vyčištění filtru, takže nutnost vyčištění hlídá za vás.

Nechybí ani bezpečnostní prvky

Sušička má přední plnění, závěs otevírání dvířek je umístěný vpravo. Má kovový háček zavírání dveří. Dvířka mají zabudovanou také dětskou pojistku, takže děti nemohou v průběhu sušení dveře otevřít. Výhodou jsou průhledná skleněná dvířka, takže kontrola prádla je možná bez přerušování programu a otevírání dveří.

Spotřeba

 • maximální kapacita: 8 kg
 • druh sušení: kondenzační
 • třída spotřeby energie: A++
 • Roční spotřeba energie 236 kWh na základě 160 cyklů ve standardním programu pro bavlnu s plnou a částečnou náplní a spotřeby v úsporných režimech. Skutečná spotřeba energie bude záviset na způsobu použití spotřebiče.
 • spotřeba energie ve standardním programu pro bavlnu s plnou náplní 1.9 kWh a spotřeba energie ve standardním programu pro bavlnu s poloviční náplní 1.12 kWh
 • spotřeba energie ve vypnutém stavu 0.1 W a v režimu ponechání v zapnutém stavu 0.5 W
 • doba trvání režimu ponechání v zapnutém stavu: NO_FEATURE
 • Program bavlna suché do skříně používaný při plné a částečné náplni je standardní sušicí program, na který se vztahují informace uvedené na štítku a v informačním listu. Tento program je vhodný pro sušení běžně mokrého bavlněného prádla a je nejefektivnější z hlediska spotřeby energie pro bavlnu.
 • vážená délka trvání standarního programu pro bavlnu s plnou a částečnou náplní: 157 min
 • délka trvání standardního programu pro bavlnu s plnou náplní 203 min a částečnou náplní 122 min
 • třída účinnosti sušení: B na stupnici od G (nejméně účinný) do A (nejúčinnější)
 • průměrná účinnost sušení ve standardním programu pro bavlnu s plnou náplní 87 % a průměrná účinnost sušení ve standardním programu pro bavlna s částečnou náplní 88 %
 • vážená účinnost sušení ve standardním programu pro bavlnu s plnou a částečnou náplní: 88 %
 • hlučnost: 65 dB (A) re 1 pW

Programy

 • speciální programy: vlna krátký, mix, ručníky, časový program teplý, časový program studený, sport/fitness, peří, super 40', košile/halenky

Speciální funkce a nastavení

 • cyklus načechrávání: 120 min na konci programu (lze kdykoliv během sušení přerušit a prádlo vyjmout)
 • TouchControl tlačítka: start/pauza, šetrný, snadné žehlení, délka programu, nastavení jemného stupně sušení, 24 hod. odložení ukončení

Komfort a bezpečnost

 • EasyClean filtr pro jednoduchou údržbu
 • technologie AutoDry
 • komfortní nastavení sušících časových a senzorových a speciálních programů jedním otočným voličem
 • LED displej s ukazatelem zbývajícího času a nastavení konce programu až za 24 hod., ukazatel průběhu programu a speciálních funkcí
 • systém šetrného sušení SensitiveDrying: velký nerezový buben se speciální strukturou a unašeči s měkkým povrchem pro jemnou péči o prádlo
 • AntiVibration Design: zaručuje vyšší stabilitu a tišší chod při praní a odstřeďování
 • vypouštěcí sada pro odvod kondenzátu
 • Indikace plné kondenzační nádoby
 • Indikace pro vyčištění filtru
 • dětská pojistka proti otevření dvířek
 • signál na konci programu
 • skleněná dvířka s rámem v barvě stříbrno-bílá
 • komfortní zámek dveří
 • Závěs dvířek: vpravo
 • kovový háček zavírání dveří

Technické informace

 • rozměry (V x Š x H): 84,2 cm x 59,8 cm x 63,6 cm
 • možnost podstavby při výšce niky 85 cm

Technické parametry

Záruka24 měsíců
Konstrukce
Typvolně stojící
Provedení sušičkykondenzační
Spotřeba
Spotřeba energie při sušení1.9 kWh
Energetická třídaA++
Odhadovaná roční spotřeba energie236 kWh
Odhadované náklady sušení za 1 rok850 Kč
Odhadované náklady sušení za 5 let4248 Kč
Odhadované náklady sušení za 10 let8496 Kč
Programy/funkce
Odložený startAno
Zvukový signálAno
Displejano
PáraNe
Objemové vlastnosti
Kapacita prádla pro sušení8 kg
Distribuce
Distribuceoficiální ČR
Další parametry
Hlučnost při sušení65 dB
Možnost odvodu kondenzátuAno
Rozšířená záruka-
Rozměry výrobku
Šířka výrobku59.8 cm
Výška výrobku84.2 cm
Hloubka výrobku63.6 cm
Hmotnost výrobku49.0 kg
Rozměry balení
Šířka balení63.0 cm
Výška balení87.0 cm
Hloubka balení67.0 cm
Hmotnost balení56.2 kg
Energetická třídaA++

Robert Bosch GmbH je německá společnost, založená v roce 1886 Robertem Boschem. Logem firmy je stylizovaná kotva elektromotoru.


Sppolečnost je zaměřuje především na výrobu dílů a zařízení pro automobilový průmysl, domácích spotřebičů a elektrického nářadí. Mimo jiné se firma věnuje i průmyslové technologii balení, výrobě pro stavebnictví a průmysl i zabezpečovací technice.


BOSCH-logo

Podělte se o Vaši zkušenost

Buďte první a napište svůj názor!

Sušička prádla Bosch WTH85290BY bílá

Vložit recenzi

Sušička prádla Bosch WTH85290BY bílá